Jak wygląda proces projektowania wnętrz? ETAP No.11 lutego 2017

Proces projektowania wnętrz: Rozmowa z Inwestorem. Konsultacja i pomiar.

Proces projektowania wnętrz rozpoczynam od kosztorysu, który jest opracowany na podstawie planów domu czy mieszkania lub pomiarów szacunkowych Inwestora. Wystarczy wysłać maila na adres: paula.atoblog@gmail.com z planami lub szkicem pomieszczeń, a w odpowiedzi otrzymacie bezpłatny kosztorys. Kosztorys zawiera podział wnętrz na konkretne pomieszczenia i opracowywany jest w 4 pakietach (dokładnie opiszę je w kolejnym poście).

Wycena już jasno określa koszty, jakie należy ponieść za sam projekt, i większość Klientów już wtedy wie, jakie korzyści może otrzymać wraz z projektem. Oszczędność czasu, konkrety, pomysły na wnętrza, dobre rady fachowców i preferencyjne ceny u moich partnerów. W przypadku 99% Klientów mojej pracowni cena za projekt jest dużo niższa niż kwota rabatu, jaki dostają kupując produkty wykończeniowe, dlatego można powiedzieć, że i ja i Klient, zarabiamy na tym interesie:) Pamiętajmy, też że cena projektu przy całej inwestycji często nie przekracza nawet 1% kosztów związanych z wykańczaniem wnętrz. Oszczędności Waszego czasu, nerwów i rozczarowań nie da się wyrazić w złotówkach.

Kolejnym krokiem po zaakceptowaniu kosztorysu jest szczegółowy pomiar wnętrz. Za pomocą dalmierza laserowego wykonujemy pomiary projektowanych pomieszczeń, miarka laserowa pozwala na odczyt, co do milimetra. Dzięki temu projekt jest bardzo dokładny.

Pomiar pomieszczeń i dokumentacja fotograficzna inwestycji przenoszona jest teraz do komputera. Programy techniczne pozwalają mi w szybki sposób wykonać plan domu, nawet tego, który budowany był wieki temu i zdobycie jego planów graniczy z cudem. Często słyszę, że Klienci przed rozmową ze mną, mają obawy czy dom, który dawno już przeszedł swoją młodość, może zostać ‚zaprojektowany’ na nowo, ależ owszem, czemu nie? Nie ma najmniejszego problemu. W przypadku nowych inwestycji, gdzie Inwestor ma jeszcze świeżutki projekt wykonawczy a ekipa budowlana słynie ze swej dokładności, ja jadę na miejsce inwestycji i tylko dla spokoju sumienia sprawdzam wymiary z rzeczywistością. Bywa tak, że Klienci dokonują własnych zmian i układ ścian jest nieco przearanżowany, dlatego mój pomiar bywa niezbędny.